Ok, back to the actual topic... I half paid attention to a commercial last night about the "Never ending Pasta Bowl" or whatever from Olive Garden. First of all, there is no Fake Italian food place around here, so I was zoning out on it to begin with, but then the price caught me... "Starting at $13.99"!!!!!!!!!!!!! Why do people buy that????
I will have to watch for it again to make sure that was accurate, but lets just say it was... WHO will pay THAT for pasta? If you're RICH, you don't go to Fake Italian microwaved pre packaged Olive Garden! If you're middle class, you probably don't eat out much anymore because of the gigantic prices, but if it were "All you can eat Prime Rib", then I wouldn't be typing...
I can go get a box of Pasta at any store for a couple of bucks and be full... Period. That's the value to me for a place like Olive Garden.